Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn dołączyła do konkursu „Skąd się wzięły małpy w Internecie?”. Projekt jest współorganizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Wydawnictwo Widnokrąg a jego partnerami jest Fundacja Katalyst Engineering i White Star Foundation.

8 marca 2016 r. gośćmi Oddziału dla dzieci byli uczniowie klasy IIIB Szkoły Podstawowej w Nadarzynie. Nasi młodzi czytelnicy dowiedzieli się co to jest Internet, adres e-mailowy oraz w jaki sposób w sieci wędrują informacje i… skąd się wzięły małpy w Internecie. Wbrew pierwszym skojarzeniom chodziło nie o zwierzęta, lecz o tzw. małpki znane z adresów e-mail. Zajęcia miały formę interaktywną i wymagały dużej aktywności od uczestników, a jej efektem były nietypowe prace plastyczne związane właśnie z globalną siecią. Uczniowie nie tylko zdobyli nową wiedzę ale mieli również okazję do dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe przypinki i z uśmiechem na ustach wrócili do szkoły.