Kampania Mała książka – wielki człowiek to „Pierwsze wiersze dla…”, broszura „Książką połączeni” i Wyprawka Czytelnicza. Jeśli szukacie czytelniczych porad i inspiracji serdecznie zapraszamy!


Pilotażowa edycja projektu „Para-buch! Książka w ruch!”, realizowaną we współpracy z niemiecką fundacją Deutsche Telekom Stiftung. Celem projektu jest promocja czytelnictwa książek popularnonaukowych wśród dzieci w wieku 3-10 lat.


Znaleźliśmy się w grupie laureatów IV edycji konkursu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam”, organizowanego przez Fundację Santander Bank Polska SA. Otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację projektu „Mobilna biblioteka – usługa dostarczania książek osobom starszym i niepełnosprawnym na terenie gminy Nadarzyn”.


Academica udostępnia zasoby cyfrowe, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy. Udostępniamy 2 765 359 dokumentów!


Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników to ponad 100 tysięcy przeczytanych książek i przeszło 50 tysięcy aktywnych, młodych czytelników w całym kraju!


Nasza Mała Biblioteka to autorski projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Tytułowa „mała biblioteka” to starannie wybrane pod względem literackim i ilustracyjnym książki, które mają zapoczątkować biblioteczkę młodego czytelnika.Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej (CATL) to projekt realizowany przez Fundację Ośrodka KARTA w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn bierze udział w projekcie i posiada własne archiwum społeczne, które służy ocaleniu i upowszechnieniu lokalnej historii i tradycji. Zdigitalizowane zasoby, głównie fotografie i dokumenty, udostępniane są na stronie internetowej.Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce. Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn, w ramach programu, otrzymuje coroczną dotację z Biblioteki Narodowej na zakup nowości wydawniczych (priorytet 1 programu).Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn uczestniczy w projekcie MSIB. Nasz katalog zintegrowany jest z systemem wojewódzkim, w efekcie czego wszyscy użytkownicy mogą odnaleźć nasze zbiory w centralnym mazowieckim katalogu, wraz z dodatkową informacją o danych teleadresowych biblioteki.Analiza Funkcjonowania Bibliotek jest projektem realizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przy współpracy Konferencji Dyrektorów Wojewódzkich Bibliotek Publicznych. Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn stale monitoruje odpowiednie wskaźniki oraz dane statystyczne, dotyczące swoich placówek, oraz cyklicznie przekazuje je w celu wykorzystania na potrzeby projektu.Kultura na widoku jest projektem Fundacji Legalna Kultura, mającym na celu promowanie świadomego uczestnictwa w kulturze i wyrabianie nawyku korzystania z jej legalnych źródeł. Jego ideą jest wskazywanie możliwości legalnego dostępu do wielu utworów, typu książka, film, muzyka itp., z różnych źródeł, które biorą aktywny udział w projekcie.Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest, corocznie w lutym, z inicjatywy Komisji Europejskiej i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.


 Programy w których uzestniczyliśmy w poprzednich latach:

PARTNERZY BPGN

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn

Plac Poniatowskiego 42 • 05-830 Nadarzyn • tel.: 22 729 89 13


poniedziałek, wtorek, środa, piątek     12-19
czwartek 8-15

 


 Copyright by Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn © 2009-2017


 

Filia Biblioteki w Młochowie

ul. Mazowiecka 5c • 05-831 Młochów • tel.: 22 729 90 09


poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek      12-19
środa 8-15

 


Wykonanie strony: Sensim Studio

Początek strony