Tym razem spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki (DKK) odbyło się poza biblioteką, w Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. Siedząc na werandzie rozmawialiśmy o słynnym „Tataraku”, a wcześniej zwiedzaliśmy dom pisarza.

W czwartek 13 czerwca 2019 przed południem członkowie klubu czekali przed budynkiem biblioteki. Niebawem pojawił się busik, który dzięki uprzejmości Wójta Gminy Nadarzyn p. Dariusza Zwolińskiego, zawiózł nas do pobliskiego Stawiska. Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy oprowadzeni  po wnętrzach przez sympatyczną panią przewodnik, która nie tylko pokazała nam wspaniale zachowany przedwojenny dom oraz jego zbiory i wyposażenie, ale opowiedziała również historię rodziny Iwaszkiewiczów.

Po zwiedzeniu Muzeum odpoczęliśmy na werandzie, gdzie przy herbacie rozmawialiśmy o jednej z książek Jarosława Iwaszkiewicza. „Tatarak” wzbudził duże kontrowersje i wspólnie doszliśmy do wniosku, iż jest to proza niejednoznaczna, pełna symboliki i o wielu znaczeniach. Wyjazdowe spotkanie DKK nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc oraz przychylność Wójta p. Dariusza Zwolińskiego, p. Małgorzaty Zimny z Gminnego Ośrodka Sportu oraz Dyrekcji Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. Dziękujemy.