Czy wiecie, że dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji społecznej Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Biblioteki Narodowej pt. „Podaruj wiersz”? Kampania inspirowana jest zwyczajem pisania przez Zbigniewa Herberta wierszy dla przyjaciół oraz ważnych dla niego osób oraz ofiarowanie odręcznie napisanych kopii.

Akcja „Podaruj wiersz” ma budować sieć międzyludzkich i międzypokoleniowych relacji, gdzie podarowanie wiersza ma być nie tylko formą lektury ale swoistym wyciągnięciem do kogoś ręki bądź podaniem dłoni. Dlatego zachęcamy czytelników do odręcznego przepisania wybranego przez siebie wiersza i ofiarowania go komuś, dla kogo to może być ważne. W naszej bibliotece znajdą Państwo tomiki z poezją Zbigniewa Herberta oraz specjalne karty papeterii „Podaruj wiersz” z rysunkami poety, na które będzie można przepisać wybrany wiersz. Karty są również dostępne, do pobrania i wydruku, na stronie internetowej Fundacji: fundacjaherberta.com i na facebookowym fanpage’u: @Herbert.Pan. Mamy nadzieję, że dzięki Państwa pomocy słowa wierszy trafią do tych osób, które takich słów najbardziej potrzebują. Zapraszamy do udziału.