6 czerwca 2019 gościem Biblioteki była Katarzyna Gacek – autorka powieści kryminalnych oraz scenariuszy filmowych i telewizyjnych. Pisarka zajmuje się twórczością zarówno dla dorosłych, jak i młodszych czytelników. Prócz typowych kryminałów, wraz z Markiem Kamińskim, napisała przygodową książkę dla dzieci „Marek i czaszka jaguara”, a ostatnio serię dla młodzieży "Supercepcja".

Podczas spotkania rozmawialiśmy głównie o najnowszej powieści kryminalnej Katarzyny Gacek pt. „W jak morderstwo”. Akcja książki rozgrywa się po sąsiedzku, w pobliskiej Podkowie Leśnej. Autorka opowiedziała jak rozpoczęła się jej literacka przygoda, w jaki sposób zmieniały się jej pisarskie inspiracje i na czym polega różnica w pisaniu scenariuszy i powieści. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawostek: jakie autorka ma zwyczaje i rytuały w czasie pisania, czy postaci w jej książkach są autentyczne i czemu główna bohaterka, jej najnowszej powieści, jest weterynarzem.

Spotkanie nie tylko przybliżyło nam postać Katarzyny Gacek, ale pozwoliło poznać pracę pisarza od kulis, a wiele poznanych faktów okazało się dość zaskakujących.