W czwartek, 28 lutego w naszej bibliotece odbył się powiatowy etap ogólnopolskiego konkursu "Wielka Liga Czytelników". W całym powiecie w konkursie wzięło udział 80 osób, a jedynie 12 zakwalifikowało się do tego etapu.

Po teście konkursowym, z którym uczestnicy poradzili sobie doskonale, wójt Gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński wręczył nagrody i dyplomy uczestnikom. Podziękował także nauczycielom, którzy podjęli się koordynacji na szkolnym etapie konkursu. Jedną z nagród dla uczestników konkursu były warsztaty z robotami Photon prowadzone przez animatorkę Katarzynę Jaskólską. Uczniowie sterowali robotami i poznawali podstawy programowania przy okazji zabawy. Drużyny ze szkół z Nadarzyna i Brwinowa czekają na wyniki, wtedy dowiemy się kto będzie reprezentował nasz powiat w etapie wojewódzkim, a potem - kto wie - może w ogólnopolskim finale w Katowicach.