W ostatni czwartek, 15 listopada 2018 r. odwiedził nas Jarosław Górski, autor książki „Strzała dla komendanta. Historia sprzed 100 lat”. Nawiązując do tytułu, opowiedział uczniom klas czwartych szkół podstawowych z Nadarzyna i Młochowa jak wyglądało życie ich rówieśników sto lat temu.

Nasz gość poza tym, że jest autorem książek dla dzieci, chętnie dzieli się swoją wiedzą także w czasie spotkań. Potrafi niezwykle zainteresować słuchaczy poruszając tematy z historii naszej kultury i sztuki. Jarosław Górski najpierw spotkał się z uczniami w Nadarzynie, następnie udał się do naszej filii w Młochowie, gdzie rozmawiał z młodzieżą z miejscowej szkoły.

Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądała edukacja oraz życie codzienne w pierwszych latach po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Słuchali z zaangażowaniem i zadawali mnóstwo pytań. Dodatkowo mieli możliwość obejrzenia kilku zdjęć ilustrujących omawiany temat.