W ramach upamiętnienia stulecia odzyskania niepodległości przygotowaliśmy wystawę „100 lat niepodległości Rzeczypospolitej”. Powstała ona przy wykorzystaniu pakietu materiałów edukacyjnych udostępnionych w ramach projektu „Dla Niepodległej”. Jest to program realizowany przez PERN S.A., we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym oraz Archiwum Akt Nowych. Wystawa będzie dostępna do końca maja. Zapraszamy.

Wystawa składa się z 14 plansz edukacyjnych, ilustrowanych archiwalnymi fotografiami. Przedstawia wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości oraz sylwetki Polaków – ojców niepodległości: Józefa Piłsudskiego,  Ignacego Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego, Józefa Dowbora-Muśnickiego, Władysława Grabskiego, Władysława Sikorskiego, Tadeusza Jordana-Rozwadowskiego, Józefa Hallera, Wojciecha Korfantego, Zofii Moraczewskiej, Eugeniusza Kwiatkowskiego, kard. Aleksandra Kakowskiego, Romana Dmowskiego i Wincentego Witosa.

Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki od 9.04 do 30.05.2018 r. (wejście od strony ronda – hall na parterze).  Zapraszamy - wstęp wolny!