Już od przeszło roku Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn stała się miejscem spotkań entuzjastów gier planszowych. W każdy piątek w godz. 16:00 – 19:00 w czytelni Oddziału dla Dzieci odbywa się wielkie granie. Grać mogą wszyscy: duzi i mali, początkujący i zaawansowani.

Spotkania są bardzo różnorodne - uczestnicy jeżdżą wirtualnymi pociągami, budują domy, miasta i osady oraz wcielają się w baśniowe postaci. Opiekunem spotkań jest nasz czytelnik, mieszkaniec Nadarzyna, entuzjasta i znawca planszówek – Jarek Smoła. Cotygodniowe spotkania to nie wszystko. W maju i czerwcu odbyły się u nas eliminacje do mistrzostw Polski w grach Marco Polo i Domek. Jedno jest pewne - planszówki to świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zapraszamy na kolejne spotkania.