Na przełomie kwietnia i maja 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Nadarzynie dwukrotnie odwiedzili Oddział dla Dzieci w nadarzyńskiej bibliotece.

20 kwietnia gościliśmy klasę IIE. Dzieci dowiedziały się wielu faktów oraz ciekawostek na temat biblioteki, zapoznały z księgozbiorem oraz pozostałymi zbiorami. Pod koniec spotkania wszyscy byli zgodni co do tego, że bibliotekę warto odwiedzać i można w niej miło oraz twórczo spędzać czas. Trzy tygodnie później, 11 maja, Bibliotekę Publiczną Gminy Nadarzyn odwiedzili uczniowie klasy VIA. Tym razem oprócz ogólnej rozmowy na temat biblioteki i jej działalności, zapoznali się oni z możliwościami systemu bibliotecznego. Dzięki niemu każdy czytelnik może samodzielnie zarządzać swoim kontem: dokonywać rezerwacji, przedłużać terminy zwrotu, korzystać z katalogów itd. To wszystko możliwe jest w dowolnym czasie i miejscu za pomocą zwykłego komputera z dostępem do Internetu. Na zakończenie spotkania uczniowie dostali okolicznościowe magnesy na lodówkę, które będą przypominać o godzinach otwarcia naszej biblioteki.