Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn zakwalifikowała się do udziału w konkursie poświęconym Marii Skłodowskiej-Curie pt. "Eksperymentuj, odkrywaj, działaj. Bądź jak Maria!".  W ramach konkursu zorganizowaliśmy zajęcia poświęcone noblistce.

"Eksperymentuj, odkrywaj, działaj. Bądź jak Maria!" jest projektem Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, mającym na celu popularyzację postaci noblistki wśród dzieci. W ostatnim dniu lutego 2017 r. odwiedziły nas dzieci i młodzież z Gminnego Ogniska „Tęcza” w Nadarzynie. W trakcie spotkania czytaliśmy fragmenty książki „Idol: Maria Skłodowska-Curie”, oglądaliśmy zdjęcia noblistki oraz przeprowadziliśmy 2 eksperymenty fizyczne, dzięki którym dowiedzieliśmy się jak zbudowany jest atom i na czym polega odbicie promienia. Pod koniec przyszedł czas na trening spostrzegawczości i zdolności plastycznych: kolorowanki, zgadywanki, wyklejanki oraz zadania zręcznościowe związane z bohaterką spotkania. Relacja ze spotkania weźmie udział w konkursie, w którym nagrodami są zestawy książek Wydawnictwa „Widnokrąg”.