Ferie zimowe już za nami. W tym czasie, dla naszych najmłodszych czytelników, przygotowaliśmy cykl zajęć w Oddziale dla Dzieci w Nadarzynie. W czasie ferii, w poniedziałki i wtorki, każdy mógł znaleźć u nas coś dla siebie.

13 oraz 14 lutego 2017 r. wspólnie oglądaliśmy najnowsze filmy animowane.  20 lutego zorganizowaliśmy warsztaty podróżniczo-plastyczne „Afryka wschodnia”. W ich czasie oglądaliśmy slajdy i dowiedzieliśmy się jak żyją dzieci w takich afrykańskich krajach jak Kenia lub Tanzania. Każdy mógł obejrzeć prawdziwe afrykańskie maski, tarczę, naczynia i zabawki. Te ostatnie podobały się zresztą najbardziej. Później wykonaliśmy kolorowe maski z papieru, na wzór tradycyjnych masek afrykańskich. Spotkanie zakończyło się projekcją filmu animowanego, którego akcja dzieje się na sawannie.
Cykl zajęć zakończyliśmy 21 lutego porankiem z planszówkami. O grach opowiadał oraz podpowiedział jak grać Jarek Smoła – miejscowy entuzjasta planszówek. Uczestnicy zajęć podzielili się na grupy i grali do woli; każdy w to na co miał ochotę, choć największym wzięciem cieszyła się popularna Jenga.
Cieszymy się, że zajęcia spotkały się z zainteresowaniem i że było tak wesoło. A do biblioteki zapraszamy nie tylko w ferie…