We wtorek, 7 lutego 2017 r. gościem Biblioteki Publicznej Gminy Nadarzyn była Anna Kamińska – dziennikarka i pisarka, autorka „Odnalezionych” oraz „Simony” – znakomitej biografii ostatniej z Kossaków. Mimo mroźnej i śnieżnej pogody spotkanie autorskie zgromadziło licznych czytelników.

Pisarka opowiedziała o sobie, kulisach powstania książek, pasjach, inspiracjach oraz planach na przyszłość. Dowiedzieliśmy się co wspólnego z Nadarzynem mają „Odnalezieni” i czemu postać Simony Kossak budzi tak wielkie kontrowersje. Na spotkaniu obecny był p. Tomasz Siwa: mieszkaniec Nadarzyna i… jeden z bohaterów „Odnalezionych”. Na koniec Anna Kamińska podpisywała swoje książki, sygnując każdą z nich indywidualną dedykacją. Po zakończeniu spotkania, zgodnie z naszym nowym zwyczajem, spośród publiczności wylosowaliśmy osobę, która otrzymała w prezencie książkę Affinity Konar „ Mischling czyli kundel”, ufundowaną przez wydawnictwo Prószyński i S-ka. Naszej Czytelniczce, Pani Annie, gratulujemy wygranej.