Z przyjemnością przekazujemy informację, iż z myślą o uatrakcyjnieniu oferty Biblioteki, zakupiliśmy 7 nowoczesnych komputerów. Modernizacja sprzętu stała się możliwa dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Instytutu Książki w Krakowie, w ramach programu dotacyjnego „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016”.

Projekt ten został stworzony z myślą o rozwoju bibliotek publicznych, by były nowoczesne i integrowały lokalne społeczności, biorąc pod uwagę oczekiwania różnych grup wiekowych. W ramach uzyskanej dotacji zakupiliśmy 5 nowoczesnych laptopów z dodatkową funkcją tabletu. W najbliższym czasie planujemy zorganizować cykl szkoleń dla seniorów z zakresu obsługi komputerów oraz poruszania się w sieci. Dwa kolejne komputery znajdują się, do Państwa dyspozycji, w Oddziale dla dzieci w Nadarzynie. Z ich pomocą można przeglądać zasoby cyfrowe, bazy naukowe oraz korzystać z możliwości nauki przez Internet. Ostatni z zakupionych komputerów będzie służył nam, bibliotekarzom, do opracowywania i udostępniania zbiorów, między innymi archiwaliów regionalnych z możliwością korzystania online.