Środa, 25 stycznia 2017 r. była dniem, w którym zaprosiliśmy Państwa na kolejne spotkanie z cyklu Literacki Klub Podróżnika. Tym razem rozmawialiśmy o Nepalu, a naszym gościem był Andrzej Maracewicz – dziennikarz i podróżnik, uczestnik oraz organizator wielu wypraw turystycznych.Tematem przewodnim była opowieść oraz prezentacja zdjęć z wyprawy trekkingowej wokół szczytu Annapurny. Nasz gość opowiedział również o nepalskich kulinariach, zwyczajach, warunkach życia oraz stosunku lokalnych społeczności do obcokrajowców.

W trakcie spotkania padły pytania o wskazówki praktyczne dotyczące wyjazdu w Himalaje. Okazało się, że organizacja kilkutygodniowej wyprawy jest jak najbardziej realna, choć wymaga odrobiny cierpliwości. W końcowej części spotkania poczęstowaliśmy, przybyłych czytelników, jabłkami oraz mango-lassi. Dobór poczęstunku nie był przypadkowy. Jabłka są typowym owocem nepalskim, jaki uprawia się na wyżej położonych terenach kraju. Z kolei mango-lassi to tradycyjny koktajl z mango, mleka i jogurtu, doprawiony kardamonem. Jednak nie był to koniec niespodzianek. Spośród publiczności wylosowaliśmy osobę, która otrzymała w prezencie książkę Pawła Smoleńskiego pt. „ Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie”, ufundowaną przez Wydawnictwo Czarne. Naszej Czytelniczce, Pani Marcie, gratulujemy wygranej.