W czwartek, 19 stycznia 2017 r. Bibliotekę Publiczną Gminy Nadarzyn odwiedził p. Paweł Zawadzki – mieszkaniec gminy Nadarzyn, poeta, pisarz, autor znakomitej książki „Zielna 21”. Nasz gość opowiedział o sobie, swojej twórczości, pasjach, inspiracjach oraz planach na przyszłość.

Spotkanie autorskie zgromadziło pełną salę czytelników, a w jego trakcie dowiedzieliśmy się w jaki sposób Paweł Zawadzki rozpoczął swą przygodę z literaturą, czemu „Przypadki Robinsona Crusoe” są dla niego bardzo ważną pozycją a także dlaczego bardzo lubi… torcik wedlowski. Następnie, nasz gość opowiedział o stosunku do własnej twórczości i jakie były kulisy powstania jego książek. W dalszej części spotkania Paweł Zawadzki rozmawiał z czytelnikami i odpowiadał na ich liczne pytania. Gościem specjalnym spotkania była p. Wanda Gołębiewska, która przyjechała do nas aż z Płocka. Jest ona autorką kilku tomików wierszy oraz wielu niepublikowanych tekstów poetyckich. Uwielbia pisać listy. Korespondowała między innymi z Paulem Coelho, J.K. Rowling, Czesławem Miłoszem i ks. Janem Twardowskim. W trakcie spotkania odniosła się z uznaniem do twórczości Pawła Zawadzkiego. Bibliotece podarowała swoją biografię, autorstwa Leszka Skierskiego pt. „Niepokorna”.