22 listopada 2016 w filii Biblioteki Publicznej Gminy Nadarzyn w Młochowie było wyjątkowo głośno i wesoło. Wszystko za sprawą spotkania autorskiego, zorganizowanego dla naszych najmłodszych czytelników. Naszym gośćmi byli Państwo Edyta i Robert Zarębscy.

Pani Edyta jest autorką i ilustratorką książek dla dzieci. Wraz z mężem, przygotowali ciekawy program artystyczny dla uczniów klasy I i II Szkoły Podstawowej w Młochowie. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób, przed laty, małą Edytka została pisarką, a także jak powstają książki i ilustracje. Nasi goście przygotowali mnóstwo zagadek i zadań dla uczestników spotkania. Spotkanie autorskie pełne było wielu niespodzianek. Prócz rozmowy o książkach, była muzyka, zabawa i wspólne śpiewanie piosenki o bibliotece. Po spotkaniu uczniowie mieli możliwość zakupu książek od autorki oraz otrzymali dedykacje i autografy. Spotkanie zorganizowano w ramach dofinansowania z projektu Dyskusyjny Klub Książki (DKK).