Dzień 6 października 2016 roku okazał się dniem deszczowym. Ponieważ pogoda uniemożliwiła odwiedziny biblioteki przez przedszkolaki, to my wybraliśmy się do przedszkola.

Pan bibliotekarz Marcin, wraz z panią Moniką z Fundacji Edukacji Międzykulturowej, w ramach realizacji projektu "Literacki jedwabny szlak" (dofinansowanie z funduszu ASOS - Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej), wtajemniczyli dzieci w wiedzę dotyczącą tego ciekawego kraju.Przedszkolaki z grupy "Wiewiórki" dowiedziały się czym był jedwabny szlak i jakie kraje odwiedzali kupcy. Zainteresowanie wzbudziły bajecznie kolorowe zdjęcia Iranu oraz opowiedziana baśń perska. Na zakończenie nasi najmłodsi czytelnicy wspólnie wykonali papierowy "dywan perski" pełen kwiatowych wzorów. Wisienką na torcie była degustacja cukierków irańskich. Smakowały wybornie: pistacjowo-różano.