Zapraszamy wszystkich czytelniku do udziału w konkursie ZAGADKOWA BIBLIOTEKA. Wystarczy odwiedzić dowolną placówkę Biblioteki Publicznej Gminy Nadarzyn, odpowiedzieć na dwa proste pytania i wypełnić kartę konkursową. Na zwycięzców czekają nagrody książkowe!

REGULAMIN KONKURSU „ZAGADKOWA BIBLIOTEKA” – 3 EDYCJA

Postanowienia ogólne

Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn.

Cel i założenia

Konkurs „Zagadkowa biblioteka” przeznaczony jest dla ogółu czytelników Biblioteki Publicznej Gminy Nadarzyn (wraz z filią w Młochowie); dorosłych, młodzieży oraz dzieci. Konkurs polega na odpowiedzi przez uczestnika (czytelnika) na dwa pytania (zagadki) przedstawione, w formie wyboru, spośród 3 odpowiedzi, gdzie 1 jest prawidłowa. Karty konkursowe wrzucane będą do urny, zabezpieczonej przed dostępem osób postronnych. Spośród ogółu uczestników, którzy poprawnie odpowiedzą na zadane pytania, wylosowane zostaną równorzędnie 3 osoby. Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe stosownie do swojego wieku.

Pytania konkursowe

Ze względu na różnicę wieku czytelników pytania konkursowe są zróżnicowane -   oddzielnie dla dzieci i dorosłych:

Pytania konkursowe (wypożyczalnia, filia w Młochowie – dorośli):

1) Tak zwany „biały kruk”, to:

A. Przedwojenny poradnik zoologiczny,

B. Amatorski system obserwacji ptaków,

C. Wartościowa, rzadko spotykana książka.

2) Za polską epopeję narodową uznajemy:

A. „Pana Tadeusza” Mickiewicza,

B. „Bogurodzicę”,

C. „Balladynę” Słowackiego.

Pytania konkursowe (oddział dla dzieci, filia w Młochowie – dzieci i młodsza młodzież):

1) Encyklopedia, to:

A. książeczka do kolorowania,

B. książka naukowa o ważnych rzeczach, wydarzeniach i ludziach,

C. książka do nauki matematyki.

2) Osoba korzystająca z biblioteki, to:

A. księgowy,

B. redaktor,

C. czytelnik.

Kryteria uczestnictwa

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy czytelnicy zapisani do Biblioteki Publicznej Gminy Nadarzyn. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w konkursie po uzyskaniu zgody opiekuna.

Każdy uczestnik konkursu może tylko raz odpowiedzieć na pytania (bez względu na lokalizację).

Odpowiedzi należy udzielać przy pomocy kart konkursowych dostępnych na miejscu (w bibliotece).

Każdą kartę konkursową należy dodatkowo opisać podając imię i nazwisko oraz miejscowość zamieszkania.

Osoby biorące udział w konkursie zgadzają się, w przypadku wygrania nagrody do opublikowania imienia i nazwiska.

Kryteria ocen

W ocenie odpowiedzi konkursowych brane będzie pod uwagę:

1. poprawność odpowiedzi,
  2. poprawność wypełnienia karty konkursowej.

Wynik losowania jest ostateczny.

Czas trwania konkursu: 2.05.2016 – 31.05.2016.

Losowanie nagród nastąpi 8.06.2016.

Rozdanie nagród nastąpi od 20.06.2016.

Nagrody

W konkursie przewidziano wylosowanie 3 równorzędnych nagród książkowych. Nagrody książkowe będą stosowne do wieku zwycięzcy.

Zwycięzcy informowani będą telefonicznie. Nazwiska laureatów konkursu opublikowane zostaną na stronie internetowej biblioteki, na plakatach informacyjnych wywieszonych w pomieszczeniach biblioteki, względnie w „Wiadomościach Nadarzyńskich”.

Organizator: