Przed nami kolejne spotkanie autorskie. Tym razem naszym gościem będzie Szymon Hołownia -  dziennikarz, publicysta, pisarz, dwukrotny laureat nagrody Grand Press. Pracował w „Gazecie Wyborczej”, „Newsweeku”, Religia.tv oraz prowadził autorski program w TVP1. Obecnie w stacji TVN współprowadzi z Marcinem Prokopem program „Mam Talent!”, jest też felietonistą „Tygodnika Powszechnego”.

Nasz gość to nie tylko człowiek mediów. Wydał również kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej. Założył i prowadzi Fundację Kasisi oraz Fundację Dobra Fabryka, finansujących działalność Domu Dziecka w Zambii, hospicjum w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka leczenia głodu w Kongo, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso i szkoły zawodowej w Senegalu. Odznaczony przez Rzecznika Praw Dziecka „Odznaką honorową za zasługi dla ochrony praw dziecka”. Jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Podczas spotkania w Bibliotece porozmawiamy o pomocy humanitarnej, o książkach Szymona Hołowni oraz o tym jak to jest być znaną osobą. Tego spotkania nie można przegapić! Widzimy się w Nadarzynie, już w środę 2 października o 17:30. Wstęp wolny!