16 stycznia 2019 r. gościem Biblioteki Publicznej Gminy Nadarzyn była Anna Jackowska, podróżniczka, która swoim motocyklem była w wielu dalekich i odmiennych kulturowo miejscach. Opowiedziała nam o swojej podróży do Syrii i Jordanii, mimo, że wyprawa ta miała miejsce kilka lat temu.

Ania opowiedziała o swojej samotnej podróży motocyklem, o wielu wspaniałych i otwartych ludziach, których spotkała na swojej drodze a także o problemach z otrzymanym mandatem i... zagubieniem wszystkich zdjęć.Ta barwna, pełna pozytywnych emocji opowieść uzupełniona była pokazem fotografii. 

Nie zabrakło również pytań związanych z tematyką motocyklową. Publiczność pytała o wagę motocykla i o to czy, jako drobna kobieta, jest w stanie samodzielnie go podnieść, a także o czysto praktyczne sprawy jak strój motocyklowy, rodzaj opon itp. Cieszymy się, że tak wiele osób znalazło czas na spędzenie wieczoru z naszym gościem. Spotkanie odbyło się przy pełnej sali a my, bibliotekarze dwukrotnie dostawialiśmy krzesła zastanawiając się czy znajdzie się jeszcze odrobina miejsca. Wśród publiczności nie zabrakło stałych bywalców, ale też i nowych twarzy. Tym razem licznie odwiedzili nas członkowie klubów motocyklowych "Boruta" oraz "Nornica". A na koniec spotkania autorka podpisywała swoje książki oraz wylosowała osobę, która otrzymała nagrodę - książkę ufundowaną przez Wydawnictwo Sonia Draga.

 

Foto: Maria Kołecka, archiwum Biblioteki

PARTNERZY BPGN

POLECAMY

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn

Plac Poniatowskiego 42 • 05-830 Nadarzyn • tel.: 22 729 89 13


poniedziałek, wtorek, środa, piątek     12-19
czwartek 8-15

 


 Copyright by Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn © 2009-2017


 

Filia Biblioteki w Młochowie

ul. Mazowiecka 5c • 05-831 Młochów • tel.: 22 729 90 09


poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek      12-19
środa 8-15

 


Wykonanie strony: Sensim Studio

Początek strony