Z przyjemnością informujemy, iż Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn znalazła się w gronie 13 mazowieckich bibliotek, które są uczestnikami programu „Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu”. W niedzielę, 7 października 2018 roku, przy udziale Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, w bibliotece w Grodzisku Mazowieckim podpisana została umowa na realizację projektu.

Podczas podpisania umowy Nadarzyn reprezentował Wójt Gminy Dariusz Zwoliński oraz Dyrektor biblioteki Beata Fedorko. Całkowita wartość projektu to 2 126 600,00 zł, a wartość unijnego dofinansowania: 1 701 280,00 zł. Oprócz Nadarzyna, w programie uczestniczą biblioteki z Grodziska Mazowieckiego, Jaktorowa, Żabiej Woli, Milanówka, Leszna, Łomianek, Płocka, Piaseczna, Piastowa, Sierpca, Mszczonowa i Góry Kalwarii. Jest to innowacyjne przedsięwzięcie, którego celem jest zwiększenie wykorzystania e-usług bibliotecznych pośród czytelników i bibliotekarzy w województwie mazowieckim. Obejmie ono takie zadania jak zakup sprzętu komputerowego oraz oprogramowania, w tym również specjalistycznego a także wdrożenie e-usług bibliotecznych w placówkach objętych projektem. W ramach zadania uruchomionych zostanie 13 różnych e-usług. Projekt będzie realizowany do końca 2019 roku a o jego szczegółach będziemy informować na bieżąco.