Wtorek, 13 lutego 2018 r. był dniem, w którym zaprosiliśmy Państwa na kolejne spotkanie podróżnicze. Tym razem rozmawialiśmy o Omanie, a naszym gościem był Andrzej Maracewicz – dziennikarz i podróżnik, uczestnik oraz organizator wielu wypraw turystycznych.

W trakcie spotkania wysłuchaliśmy opowieści o zeszłorocznej wyprawie do tego kraju oraz obejrzeliśmy wspaniałe fotografie ukazujące piękno Omanu. Nasz gość opowiedział również o miejscowych kulinariach, zwyczajach, warunkach życia oraz niezwykle serdecznym stosunku lokalnej ludności do turystów. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek. Okazało się, że w tym kraju nie ma rzek a we władzach, wbrew obiegowej opinii, zasiada wiele kobiet.
W końcowej części spotkania poczęstowaliśmy, przybyłych czytelników, tradycyjnymi arabskimi herbatnikami z nadzieniem daktylowym. Nie był to jednak koniec niespodzianek. Spośród publiczności wylosowaliśmy osobę, która otrzymała w prezencie książkę „Zawsze nie ma nigdy” - wywiad rzekę z Jerzym Pilchem, ufundowaną przez Wydawnictwo Literackie. Naszej Czytelniczce, Pani Małgorzacie, gratulujemy wygranej. Kolejne spotkania wkrótce – zapraszamy.