Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn współpracuje z Biblioteką Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego, Polskiej Akademii Nauk (PAN), w zakresie wymiany doświadczeń oraz korzystania z Repozytorium Cyfrowego Instytutów Naukowych PAN (RCIN). Z myślą o naszych czytelnikach, wspólnie przygotowaliśmy wystawę pt. „Dla każdego coś interesującego, czyli czego szukać w RCIN…”

Repozytorium jest ogólnodostępną platformą dostępu do cyfrowych zbiorów kilkunastu instytutów PAN i umożliwia dostęp online do szeregu publikacji takich jak książki, czasopisma,  mapy, prace dyplomowe, starodruki a nawet rękopisy. Szeroki zasób RCIN stanowi znakomite uzupełnienie oferty biblioteki publicznej, w zakresie księgozbioru popularno-naukowego oraz naukowego. Zachęcamy wszystkich czytelników do korzystania ze zbiorów Repozytorium Cyfrowego Instytutów Naukowych PAN. Platforma jest całkowicie bezpłatna, dostępna pod adresem rcin.com.pl. Zapewnia ona dostęp do wielu unikatowych książek oraz innych dokumentów, nieosiągalnych w bibliotekach publicznych. Nierzadko są to zbiory, których zasób stanowią pojedyncze, niezwykle wartościowe egzemplarze wydawnictw, starodruków bądź rękopisów. Niniejsza wystawa ma na celu przykładowe ukazanie tego, co możemy odnaleźć w zasobach RCIN np. przedwojenny atlas motyli, lwowski poradnik gospodyni, opracowanie o zwyczajach i zabobonach Polaków z 1884 r. oraz szereg nowszych publikacji: o rozwoju motoryzacji bądź telewizji w PRL, o współczesnej sieci kolejowej w Polsce, afazji czy występowaniu ptactwa na terenie Warszawy. Nie zabrakło też regionaliów związanych z Gminą Nadarzyn: we współczesnym opracowaniu, autorstwa Urszuli Bijak, dot. nazw miejscowości na Mazowszu, znaleźliśmy informacje o Nadarzynie i Młochowie.
Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki od 20.11 do 19.12.2017 r. (wejście od strony ronda – hall na parterze).  Zapraszamy - wstęp wolny!