Niedawno przedszkolaki z Przedszkola „Smyk” w Nadarzynie odwiedziły Oddział dla Dzieci nadarzyńskiej biblioteki. Tym razem lekcja biblioteczna, w której uczestniczyły, była inna niż wszystkie…

W czasie spotkania dzieci wysłuchały historii, nie tylko przeczytanej, ale też pokazanej za pomocą teatrzyku Kamishibai. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania za pomocą obrazków wykonanych na papierowych planszach, wsuwanych do drewnianego, rozkładanego kuferka. W ten sposób, czytany tekst ilustrowany jest obrazkami w formie teatrzyku. Ponieważ był to nasz debiut, mieliśmy lekką tremę czy zajęcia się spodobają. Okazało się, że strach ma wielkie oczy – dzieci były zachwycone a my… również. Kolejne spotkania z teatrzykiem Kamishibai już niebawem.